Rodzinka.pl

serial

Emitowany od 2011 roku serial komediowy opowiada o życiu pięcioosobowej rodziny Boskich. Ona Natalia, szefowa wydawnictwa pism kobiecych, grana przez Małgorzatę Kożuchowską. On Ludwik, architekt, w tej roli Tomasz Karolak. Małżeństwo po trzydziestce, które  poznało się na studiach, a mieszka pod Warszawą i wychowuje trójkę synów: najstarszego Tomka (Maciej Musiał), potem Kubę (Adam Zdrójkowski) i najmłodszego Kacpra (Mateusz Pawłowski).

Na teren Województwa Lubuskiego bohaterowie zawitali w 64 odcinku zatytułowanym „Wakacje w lubuskiem”, który nagrywano w 2012 roku. Odcinek opowiada o tym jak Boscy sami wyruszyli na tygodniowy wypoczynek. Przylecieli wprost na lotnisko Zielona Góra -Babimost, aby odkrywać walory turystyczne i kulturowe województwa, a także odkryć jego tradycje winiarskie. Bohaterów filmu spotykamy w zielonogórskiej Palmiarni, w winnicy „Stara Winna Góra” w Górzykowie oraz na tle i we wnętrzach zespołu klasztornego w Gościkowie-Paradyżu. W finałowych scenach odcinka para stoi pod Pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie. W obsadzie serialu znalazł się również Jacek Braciak.

W sumie w latach 2011-2020 nakręcono szesnaście serii po kilkanaście odcinków a serial jest oparty na kanadyjskim serialu „Les Parent” realizowanego w oryginalnej wersji w latach 2008-2015.

 

Metryczka filmu

„Rodzinka.pl”
Polska 2011-2020, serial komediowy

Reżyseria: Patrick Yoka, Adek Drabiński, Karol Klementewicz, Łukasz Kośmicki, Kinga Lewińska, Kristoffer Rus
Scenariusz: Karol Klementewicz, Kuba Wecsile, Patrick Yoka
Zdjęcia: Marcin Figurski, Janusz Julo Sus, Sławomir Dykier, Nicolas Villegas Hernandez
Produkcja: Telewizja Polska
Obsada: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski i inni.

 

Ważne postacie

Jacek Braciak
Braciak Wołyń 2

Jacek Braciak

biogram

Miejsca w regionie, związane z produkcją:

Zielona Góra
Ratusz_i_Stary_Rynek_w_Zielonej_Górze

Zielona Góra

pełen artykuł

Postacie związane z tą produkcją filmową:

Jacek Braciak

czytaj dalej