07 zgłoś się

serial

Fabuła serialu „07 zgłoś się” opowiada o śledztwach prowadzonych przez funkcjonariuszy Stołecznej Komendy Milicji Obywatelskiej, na czele których stoi, grany przez Bronisława Cieślaka, porucznik Sławomir Borewicz a towarzyszą mu wyraziste postaci najpierw porucznika Antoniego Zubka, w tej roli Zdzisław Kozień, a potem Waldemara Jaszczuka granego przez Jerzego Rogalskiego.

Pomysłodawcą serialu a zarazem jego reżyserem wiodącym był Krzysztof Szmagier. Każdy odcinek prezentuje inne śledztwo. Akcent lubuski odnajdujemy w odcinku dziewiętnastym zatytułowanym „Zamknąć za sobą drzwi”, który opowiada o powrocie do Polski emerytowanego nowojorskiego policjanta Pawła Kopińskiego w tej roli znakomity Piotr Fronczewski. Bohater postanawia uregulować rachunki z przeszłości i wymierzyć sprawiedliwość gangsterowi zajmującemu się przemytem narkotyków o pseudonimie „Capucino” (Jan Tomaszewski). Swój pobyt w kraju Paweł Kopiński zaczyna od przekroczenia granicy państwowej w Świecku. Na filmowych kadrach widzimy jak wyglądało przejście graniczne w 1987 roku.

Serial „07 zgłoś się” emitowany był przez Telewizję Polską w pięciu seriach od listopada 1976 roku do maja 1987 roku i należy od jednych z najpopularniejszych do dziś.

 

Metryczka filmu

„07 zgłoś się”

Polska 1976-1987, serial kryminalny

Reżyseria: Krzysztof Szmagier, Andrzej Jerzy Piotrowski, Kazimierz Tarnas
Scenariusz: Krzysztof Szmagier, Michał Komar, Stefan Klonowski, Andrzej Kamiński, Kazimierz Tarnas
Zdjęcia: Wiesław Rutowicz, Jan Hesse
Muzyka: Włodzimierz Korcz, Andrzej Korzyński
Produkcja: Zespół Filmowy Kadr
Obsada: Bronisław Cieślak, Zdzisław Kozień, Zdzisław Tobiasz, Ewa Florczak, Barbara Brylska, Jerzy Rogalski, Piotr Fronczewski i inni.

 

Miejsca w regionie, związane z produkcją:

Świecko
OLYMPUS DIGITAL CAMERA